Sule
Jah
Tühista
Sulge aken salvestamata

ARVE E-MAILILE

Lihtne. Mugav. Kiire.

Telli

Alusta internetikiiruse test

Kuidas mõõta enda tegelikku internetikiirust

Peagi kõik lairiba juurdepääsuteenuse pakkujad tagavad maksimaalkiirustele lähedased kiirused vaid omas võrgus. Kiiruse mõõtmisel kindlasti tuleb pöörata tähelepanu, millise operaatori serveri poole test tehakse. Kiiruse mõõtmiseks kasutatakse netitestreid, üks populaarsematest netitestritest mida kasutajad usaldavad on Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse veebilehel asuv netitester http://www.netitester.ee, mis aitab nii kodukasutajal kui tehnikul mõõta internetiühenduse kiirust kõikides Eesti internetivõrkudes.
Rohkem infot https://www.ria.ee/et/uudised/netitester-moodab-internetiuhenduse-kiirust.html
 
Kõige korrektsema tulemuse saamiseks  arvuti peab olema ainus, mis kodus internetiühendust kasutab (lülitage välja võrgust teised arvutid ja nutiseadmed), sulgege internetti  kasutavad programmid ning avage kiirusetestiks uus brauseriaken.
NB! Veenduge, et Windows Update, antiviirused ja teised tarkvarad ei ole alustanud automaatselt  uuenduste allalaadimist, mis kindlasti mõjutavad Teie internetti kiirust.
Kontrollige kas olete ühendatud võrguga WiFi või kaabli kaudu!

 
KIIRUSETEST NÄITAB ÕIGET TULEMUST AINULT KAABLIGA!

Teostage testi mitu korda ja võtke arvesse mõõtmiste keskmine näitaja.
Alloleval pildil näete  parempoolses alumises nurgas,  et teenusepakkuja on  AS Telset  ning paremas poolses nurgas kelle serveri poole test tehakse (netitester.ee). Kiirused on:
Allalaadimine 1015.05 Mbps  ja üleslaadimine – 962.35 Mbps, ping on 6 ms.
  
Kiirusetulemused kindlasti paljus sõluvad arvuti konfiguratsioonist. Teatud erinevus lepingulisest kiirusest on paratamatu,  kiirusetesti tulemus võib erineda kuni 10% lepingu tingimustele vastavast kiirusest. Kui kiirusetest näitab õiget infot , jääb ühenduse aeglus arvuti/te või ruuteri taha. Kontrollige, et arvuti/id ei ole viirusega nakatunud, kas ühendus on aeglane ühes või mitmes arvutis. Juhul, kui ühendus on aeglane kõikides arvutites, veenduge, et Teie ruuter on töökorras ning võimalusel (kogenenud kasutaja) mõõtke kiirust enne ruuterit, otse teenusepakkuja poole.
Info +372 635 6535
callsNotTarify
Tehniline tugi +372 7100 200
callsNotTarify
Küsimuste korral, palume kirjutada meile