Sule
Jah
Tühista
Sulge aken salvestamata

ARVE E-MAILILE

Lihtne. Mugav. Kiire.

Telli
Uudised
Viimased sündmused
Kõik
Tallinn
Maardu
Viimsi
Kose-Harjumaa
Keila
Lihula
Haapsalu
Sillamäe
Kohtla-Järve
Jõhvi
Narva
Tähelepanu! RIA: Pahavara kolmas laine tabas Eestit- enne klikkimist kontrolli saatja aadressi! Tagasi
Lugupeetud kliendid,
Riigi uinfosüsteemi amet teavitab, et RIA  monitooring ja tema partneritelt tulnud info näitavad, et e-kirja dokumentidesse, failidesse või linkide taha peidetud Emoteti pahavara jätkab levimist.
 
RIA CERT-EE infoturbe eksperdi Joosep Sander Juhansoni sõnul sai kolmas suurem laine alguse eile. „Viimased e-kirjad, millel on Emoteti pahavaraga manus, tulevad kirja saaja või ettevõtte nime sisaldava pealkirjaga. Varasemalt oleme kokku puutunud selliste pahavara peitvate e-kirjadega, mis üritavad jätta mulje, nagu need tuleksid kolleegilt või koostööpartnerilt,“ ütles Juhanson. Ta lisas, et kui kirja saatja aadress üle kontrollida, saab libakirja võrdlemisi lihtsalt avastada.
 
„Samas on võimalik, et ettevõte meilikonto on kurjategijate kätte langenud. See tähendab, et e-kirjad tulevadki päris aadressilt ja tuttava töödokumendiga, kuid sellesse on lisatud ka pahavara. Igal juhul teavitame kõiki kasutajaid, kelle nakatumisest oleme teadlikud,“ lisas Juhanson. Esialgsel hinnangul tundub, et kolmandat lainet viiakse ellu varasematest lainetest saadud andmete abil.


Rohkem infot https://www.ria.ee/et/uudised/pahavara-kolmas-laine-tabas-eestit-enne-klikkimist-kontrolli-saatja-aadressi.html
 

16.10.2020
Info +372 635 6535
callsNotTarify
Tehniline tugi +372 7100 200
callsNotTarify
Küsimuste korral, palume kirjutada meile
est